VI Festiwal Młodych – “Błogosławieni czystego serca”

VI Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej odbył się 20 czerwca 2015 roku. Spotkanie na polach festiwalowych odbywało się pod hasłem: “Czystego serca i mocnego Ducha”. Spotkanie młodych medialnie  obsługiwało między innymi  Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup  z Radiem  Nadzieja na czele. Poniżej cała relacja z wydarzenia.

Przed spotkaniem w Płonce Kościelnej do młodych skierował okazjonalne słowo J.E Ks. Bp Józef Michalik.

Blisko dwa tysiące młodych ludzi, śpiew, taniec, ale przede wszystkim – modlitwa. Wszystko to na Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej. Miejsce to przyciąga młodych chrześcijan jak magnes. Tu znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Królowej Młodzieży. Skupienie, modlitwa, ale i dobra zabawa, bo to przecież święto młodzieży. Płonka Kościelna to “podlaska wersja” Lednicy. Tu przyjechała młodzież gimnazjalna i licealna, by spotkać ludzi z podobnymi poglądami, a przede wszystkim spotkać Boga. – Tu jest zupełnie taka inna atmosfera. Tu jest inny rodzaj modlitwy, niż mamy w kościołach, na lekcji religii, niż sami się modlimy. Tu możemy z innymi, w grupie, przez śpiew – mówi Malwina Kurpiewska z Zambrowa.

-Przecież w młodzieży właściwie jest przyszłość kościoła. Ale powiem szczerze, ja też nie jestem już taka młoda, należę raczej do tej starszej generacji osób tutaj obecnych na tych polach Płonki i myślę, że też możemy się w jakiś sposób się tak dzielić wiarą z tymi młodymi. Oni od nas się uczą, my od nichpowiedziała siostra Samuela, nazaretanka.

Reportaż o Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej w Obiektywie. Relacja od 4 min 19 sek.

Więcej informacji z tej kategorii

Film promujący Festiwal Młodych

Film promujący Festiwal Młodych

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku promującego Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej....