Młodzi chrześcijanie spotkają się w Płonce Kościelnej

– Cieszą mnie ewangelizacyjne spotkania organizowane w Diecezji Łomżyńskiej po raz szósty przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, bowiem dziś wielu młodych ludzi głęboko wątpi w to, że życie jest dobrem i nie widzi światła na swej drodze – napisał biskup Janusz Stepnowski do uczestników Festiwalu Młodych, który w sobotę już po raz 6 odbędzie się w Płonce Kościelnej. Festiwal organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Będzie wspólna modlitwa, konferencje i świadectwa wiary. Do Płonki przyjedzie raper Bęsiu, aktor filmowy Marcin Kwaśny, redaktor Rafał Porzeziński i oraz zespoły ewangelizacyjne.

Rokrocznie do Płonki Kościelnej pod Łapami, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Królowej Młodzieży, a w pobliżu chętnie odwiedzane przez pielgrzymów „cudowne źródło na Łasku” zjeżdżają tłumy młodych ludzi z całej Diecezji Łomżyńskiej. W ubiegłym roku na tym Festiwalu modliło i bawiło się ponad dwa tysiące uczestników. Tradycyjnie Festiwal rozpoczyna się z samego rana spotkaniem przy źródle „na Łasku”, a zakończy wieczornym koncertem ewangelizacyjnym. Cały dzień wypełnią zaś modlitwa, konferencje, świadectwa wiary…
– Będzie to okazja do dziękczynienia za kolejny rok szkolny i katechetyczny, za sakrament bierzmowania. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji – przekazuje ks. Robert Śliwowski, opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zachęcając młodych do licznego udziały w tegorocznym spotkaniu.
Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej ma być też kolejnym po Światowych Dniach Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Grajewie oraz spotkaniu młodych na Polach lednickich przystankiem na drodze ku Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie w 2016 r. na którym swój udział zapowiedział papież Franciszek. Z tym właśnie wydarzeniem związane jest hasło tegorocznego festiwalu w Płonce: „Błogosławieni czystego serca.”
– Podczas spotkania u „Królowej Młodzieży”, chcemy prosić za Psalmistą: „Stwórz o Boże we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha (Ps 51,12)” – zaznacza ks. Robert Śliwowski. – Potrzebujemy czystego serca, aby być prawdziwym człowiekiem. Czyste serce pozwala nam sprawiedliwie i z miłosierdziem patrzeć na świat. Pomaga wybierać dobro, jest głosem mądrości i siedzibą Ducha Świętego oraz Jego mocy. W czystym sercu rodzą się dobre pragnienia.
Do udziału w Festiwalu w Płonce młodych z diecezji zaprasza także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.
– Zachęcam Was i serdecznie zapraszam do udziału w tym radosnym spotkaniu, które z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, także tych, którzy chcą podziękować Bogu za sakrament bierzmowania. To dar Ducha Świętego daje siłę i moc, by wiarę mężnie wyznawać, bronić jej i według niej żyć. Dlatego proszę Was, abyście przeniknięci Jego mocą, byli budowniczymi nowego świata opartego na prawdziwe i miłości. Pragnę, abyście byli pierwszymi misjonarzami wśród swych rówieśników – napisał biskup Stepnowski do uczestników sobotniego 6. Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej.

PROGRAM:
9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku” i zawiązanie wspólnoty
10:00 – rozpoczęcie nabożeństwa i wniesienie znaków ŚDM oraz procesja do pola festiwalowego
10:30 – powitanie i uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Młodych

I część – „Stwórz o Boże we mnie serce czyste….”
11:00 – koncert ewangelizacyjny – BĘSIU – RYMCERZE – cz. I
11:45 – Katecheza: Jak skradziono naszą niewinność ?– Rafał Porzeziński
13:00 – spotkania w grupach
13:30 – podsumowanie spotkań i wnioski – BĘSIU – RYMCERZE – cz. II
14:00 – obiad

II część – „… i odnów we mnie moc Ducha”
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 – świadectwo – Marcin Kwaśny
16:00 – Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, możliwość spowiedzi (pole pokuty), modlitwa wstawiennicza
17:30 – Przygotowanie do Eucharystii
18:00 – Msza Święta
20:00 – KONCERT – zespół DZIEŃ DOBRY, Apel Jasnogórski i zakończenie

Zespoły: JUŻ I JESZCZE NIE, ANGELS SONG POWER, RYMCERZE, GAUDEAMUS, DZIEŃ DOBRY.

źródło: 4lomza.pl