22 czerwca 2013 r odbył się IV Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej . Tegoroczny festiwal przebiegał pod hasłem „Wiara czyni cuda” . W Roku Wiary chcieliśmy zatrzymać się nad naszą postawą życiową wobec Boga, Świata i Człowieka. Wyszliśmy naprzeciw współczesnym wyzwaniom stawianym przed młodym człowiekiem.
    Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12 zawiązaniem wspólnoty i wyznaniem wiary przy źródle „ na Łasku” , która poprowadził zespół „Już i jeszcze nie „ pod przewodnictwem ks. Adama Ulatowskiego .
Wśród nas był obecny ks . bp. Stanisław Stefanek , który poświęcił wszystkie pamiątki „festiwalowe”.
    O godzinie 13 przeszliśmy od źródełka do miejsca festiwalu w pielgrzymce jedności , wspólnie odmawiając różaniec. Na scenie przywitał nas zespół „Mocni w Duchu” i rozpoczęła się animacja młodych na placu festiwalu. Modlitwa wstawiennicza i wspólny śpiew. Wysłuchaliśmy konferencji o. Remigiusza Recława. Następnie odbyły się spotkania w grupach , których tematem przewodnim była „wiara” .Gościem specjalnym festiwalu był Rafał Supiński muzyk i aktor z Opery Podlaskiej w Białymstoku . Rafał podzielił się z nami swoim świadectwem ,a także wykonał utwór ze spektaklu „Upiór w operze”. Spotkanie z zespołem Mocni w Duch zakończyliśmy wspólną koronka do Miłosierdzia Bożego
W tym roku po raz pierwszy zostało przygotowane pole pokuty na którym młodzi mogli skorzystać z sakramentu pokuty .
    O godzinie 16 nastąpiło przygotowanie do Eucharystii, zgromadziliśmy się do sanktuarium aby w ciszy i pokorze wysłuchać świadectw .
Eucharystii przewodniczył J.E.ks. bp. Stanisław Stefanek , który jest z nami od początku i bardzo mocno wspiera dzieło festiwalu. Po mszy św. Był czas na posiłek . Dzięki niezwykłej gościnności mieszkańców Płonki Kościelnej , na pewno nikt z festiwalu nie wyjechał głodny.
O godzinie 19 nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu , która prowadził zespół Theoforos. Cudowne chwile , kiedy 1500 młodych osób adoruje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Na koniec wystąpił główny gość festiwalu zespół TGD – jeden z najpopularniejszych zespół grający muzykę chrześcijańską w Polsce. Młodzi bawili się doskonale .
Nasze tegoroczne spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim .
Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy włożyli ogromną prace w organizację festiwalu.
Już dziś zapraszamy bardzo serdecznie na V Festiwal Młodych , który odbędzie się 21 czerwca 2014 roku . Czekamy na Was!
GOTÓW !

Emilia Sasinowska
Z-ca prezesa KSM DŁ