Komunikat
w sprawie 6. Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej – 20 czerwca 2015 r.

Reportaż o Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej w Obiektywie.
Relacja od 4 min 19 sek.
plonka4

CZYSTEGO SERCA I MOCNEGO DUCHA!

Święty Jan Paweł II mawiał, że “urok” młodości to jest odkrycie świata wewnętrznego, mojego wewnętrznego “ja” (Kraków 1997r.), że każdy dar, jest nam nie tylko dany, ale i zadany. Nie inaczej jest z darem młodości, miłości czy wiary. Mamy być tymi, którzy z wdzięcznością przyjmują Boże bogactwa i dzielą się nimi z drugimi. Młodzież, z którą kochał się spotykać prosił: “Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Nie żałujcie na ten cel młodzieńczego entuzjazmu, wysiłku ani ofiary, a Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję” (Rz 15, 13). (Poznań, 03.06.1997).

Wierni nauczaniu św. Jana Pawła II w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zapraszamy na 6. Festiwal Młodych do Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Będzie to okazja do dziękczynienia za kolejny rok szkolny i katechetyczny, za sakrament bierzmowania. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Będzie to również, kolejny przystanek na drodze ku Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Hasło tegorocznego festiwalu związane jest wprost z hasłem tegorocznych przygotowań do spotkania z Papieżem Franciszkiem: „Błogosławieni czystego serca.” Podczas spotkania u „Królowej Młodzieży”, chcemy prosić za Psalmistą: „Stwórz o Boże we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha (Ps 51,12)”. Potrzebujemy czystego serca, aby być prawdziwym człowiekiem. Czyste serce pozwala nam sprawiedliwie i z miłosierdziem patrzeć na świat. Pomaga wybierać dobro, jest głosem mądrości i siedzibą Ducha Świętego oraz Jego mocy. W czystym sercu rodzą się dobre pragnienia.

Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców, a przede wszystkim młodzież. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku ubiegłym do Matki Bożej Płonkowskiej przybyło ponad 2000 osób. Ufamy, że w tym roku będzie podobnie a zaproszeni goście sprostają oczekiwaniom uczestników.

PROGRAM:
9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku” i zawiązanie wspólnoty
10:00 – rozpoczęcie nabożeństwa i wniesienie znaków ŚDM oraz procesja do pola festiwalowego
10: 30 – powitanie i uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Młodych

I część – „Stwórz o Boże we mnie serce czyste….”
11:00 – koncert ewangelizacyjny – BĘSIU – RYMCERZE – cz. I
11: 45 – Katecheza: Jak skradziono naszą niewinność ?– Rafał Porzeziński
13:00 – spotkania w grupach
13:30 – podsumowanie spotkań i wnioski – BĘSIU – RYMCERZE – cz. II
14:00 – obiad

II część – „… i odnów we mnie moc Ducha”
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 – świadectwo – Marcin Kwaśny
16:00 – Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, możliwość spowiedzi (pole pokuty), modlitwa wstawiennicza
17:30 – Przygotowanie do Eucharystii
18:00 – Msza Święta
20:00 – KONCERT – zespół DZIEŃ DOBRY, Apel Jasnogórski i zakończenie

Zespoły: JUŻ I JESZCZE NIE, ANGELS SONG POWER, RYMCERZE, GAUDEAMUS, DZIEŃ DOBRY.

Goście: BĘSIU – raper, Rafał Porzeziński – redaktor, Marcin Kwaśny – aktor filmowy. Prowadzenie: ks. Tomasz Trzaska i ks. Adam Ulatowski.

Zgłoszenia i więcej informacji na www.ksm-lomza.pl, biuro@ksm-lomza.pl lub kom. 501411511 – ks. Robert Śliwowski

PLAKAT Informacje o zespole DZIEŃ DOBRY Informacje o zespole RYMCERZE

TAK BYŁO ROK TEMU

Łomża, dnia 22 maja 2015 r.
N. 688/2015

ks. Robert Śliwowski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Pozostałe informacje z tej kategorii