Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej

CHRZEST, MŁODZI I MIŁOSIERDZIE
7. FESTIWAL MŁODYCH „U KRÓLOWEJ MŁODZIEŻY”
„ŚWIADKOWIE MIŁOSIERDZIA”

– Płonka Kościelna 18 czerwca 2016 r.

„Festiwal Młodych” w Płonce Kościelnej to wyjątkowe wydarzenie w skali naszej diecezji, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. Tegoroczne spotkanie będziemy przeżywać pod hasłem „Świadkowie Miłosierdzia”, co oczywiście związane jest z przeżywanym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia i przygotowaniami do ŚDM w Krakowie. Organizatorem spotkania jest jak co roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej przy współpracy z Gminą Łapy, parafią pw. św. Michała Archanioła oraz OSP w Płonce Kościelnej. Cieszy ogromnie fakt, że coraz więcej zaangażowania i troski o rozwój wydarzenia wykazują ruchy i stowarzyszenia, a wśród nich Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Lednicki, Alpha, Liturgiczna Służba Ołtarza.

W imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację zapraszamy Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców, a przede wszystkim młodzież na 7. Festiwal Młodych do Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Będzie to okazja do dziękczynienia za kolejny rok szkolny i katechetyczny, a dla młodych z ponad 100 parafii, także za przyjęty sakrament bierzmowania. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Będzie to również ostatni przystanek na drodze ku Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie.

Program:
10:00 – przyjazd i powitanie przy źródle „na Łasku” oraz “pielgrzymka miłosierdzia” do pola festiwalowego
I część – poznaj miłosierdzie
11:00 – zawiązanie wspólnoty
11:30 – Świadkowie Miłosierdzia – konferencja/modlitwa/uwielbienie/koncert – prowadzenie o. Łukasz Buksa OFM z zespołem.
14:00 – Obiad
II część – dotknij miłosierdzia
15:00 – spotkanie z miłosiernym Ojcem – katecheza, świadectwa, Koronka do Bożego Miłosierdzia (w trakcie możliwość spowiedzi w Strefie Pojednania)
16:00 – spotkanie z miłosiernym Samarytaninem – drama biblijna/spotkanie z Gościem/ adoracja Najświętszego Sakramentu
18:30 – Eucharystia
19:30 – kolacja
20:15 – Koncert – EXODUS 15
21:00 – apel Jasnogórski i zakończenie Festiwalu

Zgłoszenia i więcej informacji na www.ksm-lomza.pl, biuro@ksm-lomza.pl lub kom. 50141151 – ks. Robert Śliwowski

Łomża, dnia 20 maja 2016 r.
N. 553/2016

Ks. Robert Śliwowski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

+ Tadeusz Bronakowski
Wikariusz Generalny